Koncerty

Koncerty zorganizowane przez Stowarzyszenie:

  • Recital z udziałem Adama Makowicza połączony z ceremonią wręczenia statuetek „Oxygenusa” oraz przekazaniem przenośnych koncentratorów tlenu dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Prowadzący: Jan Babczyszyn – 23 listopada 2013 r.

DSC00196 DSC00233   DSC07769 Bez tytułu 

  • Koncert „The Colours of Oxygen – Barwy Tlenu” na zakończenie konferencji „Oxygenalia 2014”. Prowadzący: Mariusz Kwaśniewski – 8 listopada 2014 r.

Z okazji konferencji „Oxygenalia 2014” Stowarzyszenie wydało płytę muzyczną pt. „The Colours of Oxygen” jako próbę i jednocześnie wizję, w jaki sposób przekazać poprzez muzykę kolory i funkcjonowanie tlenu w naszym życiu i otoczeniu.

Barwy Tlenu IMG_3315 IMG_3312 IMG_3299 IMG_3362 IMG_3378  IMG_3324 IMG_3329 IMG_3339

  • Koncert Charytatywny z udziałem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Anny Duczmal-Mróz oraz solistami: Bartłomiejem Niziołem i Łukaszem Kuropaczewskim. Ceremonia wręczenia statuetek „Oxygenusa” i przekazania przenośnych koncentratorów tlenu dla dzieci chorych na mukowiscydozę.
    Prowadzący: Mariusz Kwaśniewski – 15 listopada 2015 r.

(1) (5) (19) (24) (14) (30) (40) (52)

  • Koncert Charytatywny „Oxygenus Fly” – 8 października 2017 r.
    Dnia 8 października 2017 r. o godzinie 18:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu odbył się koncert charytatywny pt. „Oxygenus Fly”. Był to już czwarty koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie im. Jędrzeja Śniadeckiego, Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, które zajmuje się tematyką tlenu oraz jego związków w dziedzinach związanych m. in. z nauką i kulturą. Podczas tegorocznego koncertu statuetką Oxygenusa została uhonorowana pani Ewa Błaszczyk – wybitna aktorka polska i twórczyni Klinik Budzik, która swoim pomysłem i jego realizacją przyczyniła się do niebywałego postępu w jednej z dziedzin medycyny światowej. Obok Ewy Błaszczyk Stowarzyszenie wyróżniło statuetką Oxygenusa pana prof. Jacka Łuczaka – pioniera w dziedzinie opieki hospicyjnej i paliatywnej na terenie naszego kraju. W imieniu pana Profesora statuetkę Oxygenusa odebrała żona.
    W pierwszej części muzycznej ujrzeliśmy prawdziwą śmietankę artystów polskich, takich jak: pianista Jacek Kortus, bandoneonista Wiesław Prządka i gitarzysta klasyczny Krzysztof Meisinger (występy wspólne i solo w klimacie tango oraz klasycznym). Druga część koncertu to z kolei występy Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” oraz światowej klasy kontratenora belgijskiego Dominique Corbiau wraz z zespołem, którzy to dali popis swoich niesamowitych umiejętności. Zwieńczeniem koncertu był wspólny ich występ na scenie.

Oxygenus Fly-full (so2w)